Рома планира да ја заврши изградбата на новиот стадион до 2027 година

Извршниот директор на Рома, Пјетро Берарди, на градските власти им претстави студија за новиот стадион.Клубот очекува да ја заврши изградбата до 2027 година, кога Рома ќе наполни 100 години.

Властите на Рим, пак, ветија дека ќе го анализираат предлогот и ќе им го претстават на жителите на градот. Сега Рома заедно со Лацио настапува на Олимпискиот стадион кој им припаѓа на градските власти.

Како што е забележано од „Football Italia“, немањето сопствен стадион значителни ги намалува приходите на клубовите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...