ПСЖ му нуди на Меси да потпише нов договор според шемата 1+1

Раководството на Пари Сен-Жермен е во преговори за продолжување на договорот со Лионел Меси. Францускиот клуб му нуди на 35-годишниот Аргентинец да потпише нов договор 1+1, пренесува „Goal“.Меси ќе донесе одлука за својата иднина по Светското првенство во Катар 2022 што ќе се игра од 20 ноември до 18 декември.

Претходно беше објавено дека Меси ќе го напушти парискиот клуб и ќе се врати во Барселона во јули кога ќе му истече актуелниот договор со францускиот клуб.

Меси беше играч на Барселона од 2004 година. Како дел од клубот, Аргентинецот десет пати го освојуваше шпанското првенство, осум пати го освојуваше шпанскиот Суперкуп, седум пати го освојуваше Купот на Шпанија, четири пати ја освои Лигата на шампионите, три пати Суперкупот на УЕФА и три пати Светското клупско првенство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...