Јувентус може да го покани Конте на тренерската позиција

Јувентус ја разгледува можноста да го покани Антонио Конте на функцијата главен тренер, објави „Газета дело спорт“.Според италијанскиот весник, раководството на торинскиот клуб се сомнева во работата на Масимилијано Алегри, па размислуваат за нови кандидати за негова замена.

Јувентус верува дека Конте може добро да соработува со млади играчи. Се верува дека тој ќе прифати понуда од својот поранешен клуб, доколку дојде.

Актуелниот договор на Конте со Тотенхем истекува во летото 2023 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...