Пике има намера во блиска иднина да стане претседател на Барселона

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, во блиска иднина има амбиција да стане претседател на клубот.Како што јави „Sport.es.“ според изворот, играчот веќе почнал да формира тим за идните избори.

Следните претседателски избори во Барселона ќе се одржат во 2025 година. Актуелен претседател на клубот е Жоан Лапорта.

Пике е „дете“ на Барселона. На 5 ноември тој го одигра последниот натпревар за тимот против Алмерија (2:0) во рамките на 13. коло од шпанското првенство.

Два дена претходно, 35-годишниот Шпанец објави дека става крај на фудбалската кариера.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...