Манчестер јунајтед најави „соодветни чекори“ против Роналдо

Премиерлигашот Манчестер јунајтед објави денеска дека почнал постапка за преземање „соодветни чекори“ по повод контроверзното интервју кое неодамна за англиските медиуми го даде нивниот фудбалер Кристијано Роналдо.Португалскиот фудбалер во интервјуто погрдно зборуваше за дел од соиграчите, тренерот Ерик тен Хаг и за водечките луѓе на клубот. Притоа не внимаваше на речникот и зборуваше дека челниците „сакаат да го избркаат од клубот“, дека „не го почитува тренерот“ и оти клупското раководство „воопшто не го интересираат постигнатите резултати“.

-Манчестер јунајтед денеска поведе постапка за соодветни чекори како одговор на сè она што го зборуваше Кристијано Роналдо. Додека целиот процес не заврши нема да даваме какви и да е нови коментари, објави англискиот фудбалски прволигаш на својот официјален сајт.

Англиските медиуми објавија дека крајната цел на Манчестер јунајтед е по судски пат да го раскине договорот со Роналдо.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...