СП 2022: Хрватска и Мароко одиграа без победник

Репрезентациите на Хрватска и на Мароко одиграа нерешено 0:0 на првиот натпревар од Ф-групата на Светското фудбалско првенство во Катар.Двете селекции прикажаа борбен фудбал со по седум удари кон противничкиот гол, од кои по два во рамките на голот. Сепак мрежите мируваа, а конечниот резултат се чини реален исход според прикажаното. Хрватите двојно повеќе ја имаа топката во посед, но не успеаја да го освојат целиот плен.

Првото коло од оваа група ќе се комплетира вечер со одигрување на натпреварот Белгија – Канада (почеток 20 часот).

Во меѓувреме на Мундијалот во Катар на програмата се две средби:

Германија – Јапонија (14 часот)

Шпанија – Костарика (17 часот).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето: Тато, види имам температура 38.
Таткото: Ништо не е тоа бе сине. Сум имал јас 50, па и 60 еднаш.
Мајката: Не го лажи детето бре, знаеш дека не може да имаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден за борба против корупцијата.
1594.- Роден е шведскиот крал Густав Втори...
1608. - Во Лондон е роден Џон Милтон, англиски...
1638.- Во Дубровник умре Иван Гундулиќ, хрватски...