Роналдо: Ние сме обединети и фокусирани на патот кон нашата цел

Кристијано Роналдо ги искажа своите очекувања од натпреварот помеѓу Португалија и Уругвај од 2. коло на Светското првенство во Катар.

Португалецот напиша објава на своите социјални мрежи.

– Обединети и фокусирани. На патот кон нашата цел – напиша напаѓачот.

Натпреварот меѓу репрезентациите на Португалија и Уругвај ќе се одигра вечер со почеток во 20 часот.

Португалија со 3 бода го зазема првото место во групата Х, Уругвај е на третата позиција со 1 бод.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...