Медиуми: Роналдо ќе паузира против Јужна Кореја

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, би можел да го пропушти денешниот натпревар против Јужна Кореја во рамки на последното коло во групата Г на Светското првенство во Катар, пренесуваат португалските медиуми.Според истите извори, Роналдо вчера не тренирал со полн интензитет и постои можност селекторот Фернандо Сантош да го одмори на денешниот дуел.

Португалија веќе обезбеди пласман во осминафиналето, а во завршното коло влегува како лидер во групата Г со шест бодови, пред Гана (3), Јужна Кореја (1) и Уругвај (1).

Групата Г во осминафиналето вкрстува со групата Х во која на коло пред крајот води Бразил (6), пред Швајцарија (3), Србија (1), Камерун (1).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...