УЕФА почна истрага против Јувентус

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави денеска на својот официјален сајт дека отворила истрага против италијанскиот гигант Јувентус.Овој чекор на УЕФА доаѓа откако пред неколку денови Фудбалската федерација на Италија почна истрага по обвинувањата за финансиски малверзации поврзани со плати на фудбалерите на Јувентус во текот на 2020 и 2021 година.

Клупското раководство, предводено од претседателот Андреа Ањели, на почетокот на оваа недела поднесе колективна оставка и во моментов на чело на Јувентус е ревизорот Џанлука Фереро, кој според италијанските медиуми би можел подобро да се снајде со сите финансиски и правни проблеми во кои повторно се најде клубот од Торино.

Италијанските медиуми претходно објавија дека Јувентус би можел да се соочи со драконски казни доколку со истрагата се утврди незаконско работење на досегашното клупско раководство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е разлика меѓу падобран и кондом?
- Па, ако падобран се дупне, еден живот помалку. Ако кондом се дупне, еден живот повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...