Кејн се уште не знае дали ќе замине од Тотенхем оваа зима

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн може да го смени тимот оваа зима. Според „Скај спорт“ главен претендент за англискиот фудбалер е Баерн Минхен.

Баварците се подготвени да му понудат на Кејн долгорочен договор, но условите од договорот се уште не се детално разгледани.

Но, и Тотенхем исто така е подготвен да го продолжи договорот со Кејн, кој истекува во летото 2024 година. Британските медиуми јавуваат и за предлози од премиерлигашките клубови за евентуален трансфер на Англичанецот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Вицови за плавуШи

* * *
- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

* * *
- Зошто плавуша има плави очи?
- Низ тилот и се гледа небото.

* * *...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на правата на...
1452.- Во Винчи, кај Емполи, во Тоскана, е роден...
1764.- Умре Жан Антоанет Поасон, маркиза од...
1765.- Во Санкт Петербург умре Михаил Василевич...