Ал Хилал го потврди интересот за Меси

Директорот на Ал Хилал, Фаед Ал – Мофариј, ја потврди денеска заинтересираноста за услугите на Лионел Меси, ден откако шпанските медиуми објавија дека саудискиот клуб е подготвен да му понуди на аргентинскиот фудбалер тригодишен договор вреден рекордни 900 милиони евра.-Го прашав Ал – Мофариј за можноста да го ангажира Меси. Ми рече: Сè е исто како и во случајот со Кристијано Роналдо. Не станува збор само за интерес на нашиот клуб, ова не е работа само за нашиот клуб. Сите саудиски клубови имаат иста цел, а тоа е голем исчекор на кој нè инспирираше нашиот министер за спорт, објави на социјалните мрежи Еслам Магди од Дубаи.

Меси има договор со ПСЖ до крајот на оваа сезона, а според француските медиуми, Аргентинецот постигнал начелен договор со клупското раководство да го продолжи договорот за уште две сезони за годишна заработка од 40 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...