Конте: Сакам да му помогнам на Кејн да освои трофеи во Тотенхем

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте проговори за напаѓачот Хари Кејн. Вчера, на натпреварот од 21. коло на Премиер лигата против Фулам (1:0), англискиот напаѓач беше стрелец на победничкиот гол и го повтори рекордот на Џими Гривс, кој играше за клубот од 1961 до 1970 година. . Кејн го постигна својот 266 гол за Тотенхем.– Зборуваме за играч со фантастични способности, неверојатни вештини. Се разбира, би сакал да помогнам да се направи нешто важно, да освои нешто со Тотенхем. Тој го сака Тотенхем, клубот во неговото срце. Мислам дека треба да бидеме сонувачи. Разговарав со играчите и реков дека овој ден треба да ни биде почетна точка. Ако сакаме да бидеме сонувачи, мора да знаеме дека ФА Купот е тежок турнир. Ако го видам ова единство, ќе имаме резултати, изјави Конте.

Дваесет и деветгодишниот Кејн игра за Тотенхем од 2011 година. Неговиот актуелен договор со Спарс е до 2024 година.

Тотенхем се наоѓа на 5. место во поредокот на шампионатот на Англија, со 36 бодови од 21 натпревар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...