Во ПСЖ се уверени дека Меси ќе остане

Пари Сен-Жермен и Лионел Меси работат на продолжување на договорот. Според новинарот на „CBS Sports“, Бен Џејкобс, парижаните се уверени дека напаѓачот ќе потпише нов договор.ПСЖ би претпочитал договор 1+1 со Меси. Сега страните разговараат за деталите од новиот договор.

Парискиот клуб одамна имаше цел да го обнови договорот со Меси на почетокот на 2023 година. Сепак, нема врска меѓу текот на преговорите и затворањето на преодниот рок, па клубот нема јасен рок кога треба да биде потпишан нов договор.

Триесет и петгодишниот напаѓач има 13 гола и 14 асистенции во 21 натпревар за ПСЖ оваа сезона во сите натпреварувања.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...