Сари: Не можеме да размислуваме за Скудетото, можеме само да сонуваме

Тренерот на Лацио, Маурицио Сари се огласи по победата на неговиот тим над Милан со 4:0 синоќа во Серија А.– Не можеме да размислуваме за Скудетото, само да сонуваме. Сега главната работа е да се фокусираме на следниот натпревар. Не треба да размислуваме премногу далеку, треба да одиме од натпревар во натпревар и да го задржиме адреналинот што го имавме на дуелот со Милан. За жал, често ни недостасува. Ова е веројатно нашата најдобра игра откако сум тука. Неодамна играчите изразија желба да се жртвуваат за доброто на тимот и тоа ме изненади. Ако се ослободиме од глупавата навика да трошиме бодови на натпревари со тимови кои се послаби на хартија од нас, тогаш можеме да се претставиме уште подобро, изјави главниот тренер на Лацио.

По 19 кола, римјаните се на 3. место на табелата, со заостанување зад лидерот Наполи од 13 бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како држи кинез диета?
- Јаде со едно стапче!!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1834.- Во Охрид е роден Кузман Шапкарев, еден од...
1883.- Под раководство на францускиот инженер...
1887.- Основан е Холивуд, најголемиот филмски...
1924.- Британската лабуристичка влада го призна...