Баерн не е сигурен за потписот на Кејн

Управата на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен не верува дека клубот може да го реализира трансферот на Хари Кејн во летниот преоден рок.

Според новинарот Флоријан Плетенберг, Баварците не се сигурни дека самиот играч е подготвен да се пресели во Бундеслигата, бидејќи тој во неколку наврати изјавил дека сака да продолжи да игра во Премиер лигата.

Кејн сака да стане најдобар стрелец во историјата на шампионатот на Англија. Напаѓачот сега е на 62 гола од рекордот на Алан Ширер.

Договорот на 29-годишниот фудбалер со Спарс истекува за година и пол.

Пред неколку дена, тренерот на Тотенхем, Антонио Конте рече дека Кејн е легенда на клубот и би сакал да му помогне да освојува трофеи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...