Романо: Ливерпул нема да го отпушти Клоп, нема преговори со други тренери

Ливерпул нема намера да го отпушти Јирген Клоп од менаџерската функција. Според новинарот Фабрицио Романо, раководството на Ливерпул се уште го поддржува 55-годишниот Германец и нема да го смени тренерот.- Нема преговори со други специјалисти и покрај неуспесите на Ливерпул оваа сезона. Ливерпул сака да продолжи со Клоп. Заедно со него клубот се подготвува за летниот преоден рок. Приоритет на Ливерпул ова лето ќе биде засилување на средниот ред. Во оваа зона сакаат да го ангажираат Џуд Белингем (Борусија Дортмунд) или Матеус Нунеш (Вулверхемптон). Клоп работи напорно за да направи разлика и да го врати Ливерпул на врвно ниво. Двете страни сакаат да продолжат да работат заедно, објави Романо.

Ливерпул моментално е на 10. место на табелата во Премиер лигата. Клубот е елиминиран и од ФА Купот и од англискиот Лига куп. „Црвените“ имаат една победа и четири порази во седум одиграни натпревари во 2023 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...