Зидан не го сака Нејмар во ПСЖ

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, за кој се шпекулира дека потпишал договор со Пари Сен-Жермен, сака да се ослободи од Нејмар, тврди „Todofichajes“.Според шпанскиот спортски портал, Зидан очекува клубот да го продаде Бразилецот во летниот преоден рок.

Планот на Зидан е во Париз да до донесе напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле.

Нејмар е во ПСЖ од август 2017 година, а неговиот договор со клубот истекува на крајот на сезоната 2024/25. Откупната клаузула на напаѓачот е 75 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...