Тони Надал: Рафаел не размислува да го напушти тенисот

Вујкото и поранешен тренер на Рафаел Надал, Тони Надал, проговори за кариерата на шпанскиот тенисер и неговото ривалство со Србинот Новак Ѓоковиќ.-Рафаел се уште е во добра форма и ќе ја продолжи кариерата се додека е во вистинската состојба. А сега му требаат уште три до четири недели да одмори и да закрепне од повредата на бутен мускул. Ќе биде тешко да се заврши пред Ѓоковиќ по бројот на грен слем титули бидејќи Новак е посвеж. Рафаел има шанса на Ролан Гарос, па ќе видиме. Вака или онака, борбата против толку голем шампион, а тоа е Ѓоковиќ, ќе биде тешка, ги цитира „Марка“ зборовите на Тони Надал.

Рафаел го освои Ролан Гарос 14 пати, УС Опен четири пати, Вимблдон двапати и Австралија Опен два пати.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Откако се жени за убава 20 - годишна девојка, 80 - годишен старец оди на редовна контрола кај кардиолог и му се фали дека тој и сопругата очекуваат бебе. Докторот го слуша и вели:...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1437.- Шкотскиот крал Џејмс Први е убиен од...
1513.- Умре папата Јулиј Втори, кој на чело на...
1613.- На рускиот престол дојде Михаил Романов,...
1677.- Во Хаг умре Барух Спиноза, холандски...