Анчелоти: Потребен ни е квалитетен напаѓач, бараме замена за Бензема

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, изјави дека на актуелниот шпански првак му е неопходен квалитетен напаѓач, кој би требало да биде замена за 35-годишниот Карим Бензема.

Реал синоќа триумфираше на домашен терен против Елче (4-0) во рамки на 21 коло во Ла Лига, а Бензема два пати беше прецизен од белата точка и со 11 голови е на делба на второто место на листата стрелци во шпанското првенство.

-Мораме да размислуваме за нов напаѓач. Карим веќе не е момче, но ќе биде со нас и следната сезона. Имаме многу работа – Лигата на шампиони и шпанското првенство. Не знам дали Бензема ќе го продолжи договорот, но знам дека легендите на Реал мораат да останат во клубот, рече Анчелоти.

Реал во Ла Лига е второпласиран на табелата со заостанување од осум бодови зад лидерот Барселона.

Избраниците на Анчелоти во неделата го освоија првиот трофеј оваа сезона, триумфирајќи на Светското клупско првенство во Мароко.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Седат Буш и Пауел во кафич и прават муабет. Влегува човек во кафичот, ги гледа двајцава и не му се верува дека се таму. И приоѓа на маса и ги прашува:
- Абе, вие Буш и Пауел...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Роден е холандскиот државник Вилхелм I...
1731.- Умре англискиот писател Даниел Дефо, кој...
1815.- Роден е англискиот писател Ентони Тролоп...
1854.- Врховниот суд на САД донесе пресуда дека...