Рафиња: Никогаш не би играл за Реал

Бразилскиот репрезентативец во редовите на Барселона, Рафиња, им изјави на шпанските новинари дека не постои ниту најмала можност да биде член во иднина на составот на Реал Мадрид.-Никогаш не би играч за Реал. Во Шпанија ја сакам само Барселона, а од странските екипи ПСЖ и Арсенал, изјави 26 – годишниот Рафиња, кој дојде во Барселона лани од англискиот прволигаш Лидс.

Рафиња во досегашниот тек од сезоната одигра 32 натпревари за каталонскиот гигант и постигна седум голови.

Бразилецот пред Лидс настапуваше за Гимараеш, Спортинг, Рен и Аваи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...