Ждрепка за завршницата во европските купови денеска во Нион

Жрепката со која ќе бидат одредени паровите за четвртфиналните и потенцијалните полуфинални дуели во Лигата на шампиони, Лига Европа и Конференциската лига ќе се одржи попладнево во седиштето на УЕФА во Нион.

Програмата започнува во 12 часот кога на распоредот е жрепката во елитното европско клупско натпреварување, по што следуваат ждрепките во Лига Европа, од 13 часот, и во Лигата на конференции од 14 часот.

Првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампиони се на програмата на 11 и 12 април, а реваншите на 18 и 19 април, додека четвртфиналните пресметки во Лига Европа и Конференциската лига ќе се играат на 13 и 20 април.

Финалето во Лига Европа ќе се игра на 31 мај во Будимпешта, финалето во Конференциската лига на 7 јуни во Прага, додека финалниот натпревар во Лигата на шампиони е на програмата на 10 јуни во Истанбул.

Лига на шампиони, четвртфиналисти: Интер, Наполи, Челзи, Манчестер сити, Бенфика, Баерн Минхен, Реал Мадрид.

Лига Европа, четвртфиналисти: Севиља, Јувентус, Манчестер јунајтед, Феенорд, Унион Сент-Жил, Баер Леверкузен, Рома, Спортинг.

Лига на конференции, четвртфиналисти: Гент, Фиорентина, Лех Познањ, Аз Алкмар, Вест Хем, Ница, Андерлехт, Базел.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...