Едерсон: Големи се шансите Анчелоти да стане селектор на Бразил

Голманот на Манчестер сити, Едерсон истакна дека шансите Карло Анчелоти да стане за селектор на Бразил се големи.

- Разговарав со Касемиро, Винисиус, Милитао. Ми рекоа дека е исклучителен, сите го сакаат, многу е успешен. Во блиска иднина ќе видиме дали ќе дојде или не. Секако, постои голема веројатност тој да дојде, па ќе се стремиме тоа да се случи што поскоро. Јас и Гвардиола се шегувавме и разговаравме за неговата покана во бразилската репрезентација, но Пеп рече дека нема шанси за тоа. Неодамна го продолжи договорот на две сезони и рече дека нема шанси, ги пренесува „UOL“ зборовите на голманот на Манчестер сити.

Анчелоти во моментов е тренер на Реал Мадрид, но неговата иднина во „кралскиот клуб“ е неизвесна и зависи дали ќе успее да триумфира во Лигата на шампионите и во Шпанскиот куп.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...