Мартинез: Роналдо е важен за Португалија

Селекторот на Роберто Мартинез верува дека Кристијано Роналдо може да игра со друг напаѓач.

- Кристијано е единствениот играч со 198 репрезентативни натпревари. Неговото искуство е многу важно за нас. Гонкало Рамос и Роналдо можат да играат заедно, нема што да се разговара, изјави Мартинез.

На натпреварот на Португалија со Лихтенштајн пред пет дена, Рамос влезе во 78. минута на местото на Роналдо, а вчера против Луксембург истата замена се случи во 65. минута. На двата натпревара Роналдо беше двоен стрелец.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...