Влезниците за гостувањето на македонските фудбалери на „Олд Трафорд“ од среда во продажба

Билетите за гостински навивачи за дуелот на македонската фудбалска репрезентација против Англија на стадионот „Олд Трафорд“ во Манчестер, во рамки на квалификациите за ЕУРО 2024, ќе бидат пуштени во продажба на 10 мај, соопштено е денеска.

Билетите за македонските навивачи ќе се продаваат по цена од 30 и 40 фунти, а влезниците ќе можат да се купат директно од Фудбалската федерација на Англија (https://www.wembleystadium.com/events/2023/ticket-office/England-v-North-Macedonia---Away-Supporters.

Билети за лица со попреченост ќе може да се нарачаат на следниот телефонски број: 0800 093 0824.

На навивачите на македонската репрезентација кои се резиденти во Обединето Кралство билетите по купување ќе им бидат доставени до домашна адреса. Останатите навивачи на македонската репрезентација кои ќе купат билет за натпреварот ќе добијат електронски ваучер кој на ден на натпреварот ќе треба да го заменат за физички билет на означена локација во близина на стадионот, информираше Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...