48 часа откако го испивме целиот алкохол во Манчестер, покажавме зошто сме шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола го коментираше ремито со Брајтон (1:1) во одложениот натпревар од 32. коло на шампионатот на Англија.

Посебен натпревар. Честитки за Брајтон за заслужената промоција во Лига Европа. Натпреварот што го одигравме по само 48 часа откако го испивме целиот алкохол во Манчестер беше добар и покажавме зошто сме шампиони. Не забележав ниту еден пад во нашиот интензитет и идеја. Противникот имаше шанси, ние имавме шанси, ние дадовме гол, тие дадоа гол, изјави Гвардиола за „Би-би-си“.

Манчестер сити минатиот викенд ја обезбеди титулата во Премиер лигата. Ремито против Сити му овозможи на Брајтон да се квалификува во Лига Европа за прв пат во историјата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...