Ернандез ги прекина преговорите со Баерн за нов договор и е во контакт со ПСЖ

Францускиот фудбалер Лукас Ернандез ги прекина преговорите со Баерн за нов договор.

Како што беше претходно објавено, страните беа блиску до склучување договор до летото 2027 година.

Според „Фут Меркато“, процесот бил прекинат поради фактот што ПСЖ му го претставил својот проект на дефанзивецот на кого и му се допаднале плановите на Парижаните. Преговорите меѓу двете страни во последно време значително се интензивираа. Ернандез е заинтересиран за преселба во клуб од Лига 1.

Сезонава фудбалерот одигра седум натпревари во Бундеслигата, откако се врати на теренот по закрепнувањето од кинењето на вкрстените лигаменти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ја оставил Трпе жената во Струга и
отишол на печалба во Минхен.За брзо
време направил многу пари,па ја викнал
жена си да дојде кај него во Германија.
Доаѓа Трпана и шетаат тие...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1672.- Во Москва е роден Петар Први Алексеевич...
1781.- Роден е Џорџ Стовенсон, англиски инженер...
1870.- Умре Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1972.- Американските бомбардери ги нападнаа...