Сребрениот медал од ЛЕ, Мурињо го подари на навивач на Рома

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, медалот добиен за учеството во финалето на Лига Европа го даде на млад навивач кој беше на трибините на „Пушкаш Арена“ во Будимпешта.

На одење кон соблекувалната, Мурињо отиде кон една од трибините каде беа сместени навивачите на римјаните и му го дофрли сребрениот медал на едно момче.

Рома го загуби финалето со Севилја по изведувањето пенали.

Поразот од Севилја беше прв за Мурињо во финале од европските купови. Португалецот ги доби претходните пет финалиња.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...