Асенсио пред трансфер во ПСЖ

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Марко Асенсио е блиску до преселба во Пари Сен-Жермен.

Според „As“, 27-годишниот Шпанец во наредните денови ќе стане играч на ПСЖ, доколку нема непредвидени потешкотии во преговорите со Парижаните. Асенсио ќе потпише договор за период од 4-5 години.

За играчот од средниот ред беа заинтересирани Челзи, Ливерпул и Астон Вила, но најмногу му се допадна понудата на ПСЖ.

Реал Мадрид се обиде да го задржи Асенсио во тимот и понуди продолжување на договорот кој истекува оваа сезона, но фудбалерот не сака да ги почнува натпреварите од клупата за резервни играчи.

Асенсио оваа сезона на 30 натпревари во Примера постигна девет гола и шест асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...