Ливерпул се договори со Мек Алистер од Брајтон, трансферот ќе чини 60 милиони фунти

Ливерпул договори соработка со фудбалерот од средниот ред на Брајтон, Алексис Мек Алистер.

Страните се согласија за договор со важност до 2028 година, објави инсајдерот Фабрицио Романо.

„Црвените“ ќе платат околу од 60 милиони фунти за трансферот на Аргентинецот.

Дваесет и четиригодишниот играч ќе ги помине медицинските прегледи во рок од 48 часа.

Мек Алистер е светскиот шампион со репрезентацијата на Аргентина. Сезоната во Премиер лигата ја заврши со 10 гола.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...