Гол: Меси бара од Ал Хилал да го одложи трансферот до 2024 година

Лионел Меси сака да ја одложи својата преселба во Саудиска Арабија.

Според „Goal“ во текот на вчерашниот ден претставници на аргентинскиот фудбалер одржале состанок со членовите на раководството на саудискиот клуб и побарале да се одложи прашањето за преселба во Ал-Хилал до 2024 година.

Сепак, челниците на клубот беа изненадени од барањето и рекоа дека нивната понуда следната година ќе се разликува од сегашната која е 500 милиони евра годишно.

Таткото на Меси вчера изјави дека Лионел сака да се врати во Барселона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...