Мојс по освојувањето на Конференциската лига: Треба да работите напорно за вакви моменти

Тренерот на Вест Хем, Дејвид Мојс даде свое видување за победата над Фиорентина (2:1) синоќа во финалето на Конференциската лига.

- Фантастично е! Имав долга фудбалска кариера. Ваквите настани не се случуваат секој ден. Мора да работите напорно и напорно за тие моменти. За среќа, вечерва помина добро по нас. Прекрасни се чувствата, изјави Мојс.

Тој стана првиот шкотски тренер по Фергусон кој освоил Европскиот куп. Последен пат под водство на Шкотланѓанец, Манчестер јунајтед во 2008 година ја освои Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...