Меси бара од Интер Мајами да го ангажира Модриќ

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ може да ја продолжи кариерата во американската МЛС, пренесува „Кадена Сер“.Триесет и осумгодишниот Хрват би можел да се пресели во Интер Мајами. Првата ѕвезда на тимот од Флорида, Лионел Меси побара од раководството на клубот да го ангажира Модриќ.

Хрватот летово го продолжи договорот со Реал до крајот на сезоната 2023/24. Во тековната сезона одигра седум натпревари за „Кралскиот клуб“ без да постигне гол.

Во шпанските медиуми многу често по почетокот на сезоната се пишува за незадоволството кај Модриќ од изгубениот статус на стандарден играч во почетниот состав, додека стручниот штаб не е задоволен од изданијата на ветеранот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој црнец од некое афричко племе доаѓа со жена му и неговото новородено дете кај доктор Џоунс и му вика:
'Докторе, имам осум деца и сите се црни како мене, само ова е бело....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на солидарноста со...
1314.- Умре францускиот крал Филип IV Убавиот,...
1516.- Во Венеција умре италијанскиот сликар...
1543.- Умре германскиот сликар Ханс Холбајн...