Роналдо за настапот на Португалија во квалификациите за ЕП 2024: Испишавме историја

Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо го пофали настапот на репрезентацијата во квалификациите за Европското првенство 2024 година.

- Историски настап, 100% победи! Честитки за Португалија - напиша фудбалерот на социјалните мрежи.

Португалија го освои првото место во групата Ј со максимални 30 бодови и се пласираше на ЕП 2024. Португалецот на квалификацискиот турнир оствари 10 победи во 10 натпревари, постигнувајќи 36 гола и само два примени.

Триесет и осумгодишниот Роналдо одигра девет натпревари за својата репрезентација во рамките на квалификациите за ЕП, на кои постигна 10 гола и две асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
43.п.н.е.- Убиен е римскиот оратор, политичар,...
1598.- Роден е Џовани Лоренцо Бернини,...
1863.- Роден е италијанскиот композитор Пјетро...
1894.- Умре Фердинанд де Лесенс, француски...