Лукаку постави рекорд во евроквалификациите со 14 гола

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку вчеравечер постави нов рекорд во квалификацискиот натпревар за Европското фудбалско првенство 2024 против Азербејџан (5:0).

Триесетгодишниот Белгиец реализираше „покер“ и стигна до 14 гола во квалификациите за Еуро 2024, поставувајќи нов квалификациски рекорд. Т

Лукаку го подобри рекордот поставен од Ирецот Дејвид Хили во квалификациите за ЕП 2008 и Полјакот Роберт Левандовски во квалификациите за ЕП 2016, кои имаа по 13 гола.

Оваа сезона Лукаку одигра 14 натпревари за Рома и постигна девет голови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
43.п.н.е.- Убиен е римскиот оратор, политичар,...
1598.- Роден е Џовани Лоренцо Бернини,...
1863.- Роден е италијанскиот композитор Пјетро...
1894.- Умре Фердинанд де Лесенс, француски...