Извлечени двојките за плејофот за ЕП 2024

Во Нион денес беа извлечени паровите за плејофот за пласман на Европското фудбалско првенство 2024.Ждрепката одлучи Велс да игра со Финска, Израел да се соочи со Исланд, а Босна и Херцеговина со Украина.

Сите плејоф двојки за ЕП 2024:

Лига А: Полска - Естонија, Велс - Финска.

Победникот од вториот пар ќе игра на домашен терен во финалето.

Лига Б: Израел - Исланд, Босна - Украина.

Победникот од вториот пар ќе биде домаќин на финалето.

Лига Ц: Грузија – Луксембург, Грција – Казахстан.

Победникот од првата двојка ќе биде домаќин на финалето.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...