Нико Вилијамс во Атлетик Билбао до 2027

Шпанскиот фудбалски репрезентативец Нико Вилијамс го продолжи за три сезони договорот со Атлетик Билбао до 2027 година, објави денеска баскискиот клуб, во моментов петтопласиран во Ла Лига.

„Црвено белиот крилен напаѓа го продолжува договорот до 2027 со предизвикот да продолжи да одбележува историја во нашиот клуб“, се наведува во клупското соопштение.

Договорот на помладиот брат на Инаки Вилијамс, кој, исто така, настапува за Атлетик Билбао, истекуваше во јуни 2024 година.

Минатата сезона Нико Вилијамс одигра 43 натпревари за Атлетик во сите конкуренции и постигна девет голови.

Шпанските медиуми објавија дека за неговите услуги биле заинтересирани Реал Мадрид и Барселона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...