Роналдо: Јас сум овде, а не Меси!

Кристијано Роналдо ги загуби нервите неколку пати за време и по поразот на неговиот Ал-Насер од Ал-Хилал со 2:0 вчеравечер за купот „Ријад сезона“ во Саудиска Арабија, кој се играше неколку дена пред продолжението на првенството.

Веќе за време на натпреварот, петкратниот освојувач на „Златната топка“ беше испровоциран од навивачите кои скандираа „Меси, Меси“. Во еден момент Роналдо се сврте кон нив и им рече „Јас сум тука...не Меси“.

Потоа, на враќање кон соблекувалната, кон Кристијано беа фрлени два шала со белези на Ал Хилал. Португалецот зграпчи еден, се избриша со него и демонстративно го фрли на земја.

На крајот, напаѓачот на Ал-Насер беше видно вознемирен откако тој и неговите соиграчи мораа да поминат низ коридорот од противничките фудбалери. При добивањето на својот медал, се гледа дека Кристијано му објаснува нешто на шеикот што ја доделува наградата.

Ал-Хилал победи по головите на Сергеј Милинковиќ-Савиќ и Салем Алдаусари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....