Тен Хаг:Победата над Астон вила многу ни значи

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг како многу важна ја оцени победата на неговиот тим вчеравечер на гости против Астон вила.

Јунајтед славеше со 2:1 во натпревар од 24. коло на Премиер лигата.

- Ова е голема победа за нас. Ја постигнавме нашата цел и ми се допадна начинот на кој го направивме тоа. Посебно би ги истакнал првите 20 минути кога ја контролиравме играта. Натпреварот беше со голем интензитет, па фудбалерите почнаа да се заморуваат кон крајот. До самиот крај не беше јасно - се можеше да заврши во корист на која било екипа, но успеавме да победиме благодарение на нашиот карактер. И мислам дека и замените имаа влијание, истакна Тен Хаг за клупскиот сајт.

Манчестер јунајтед кој во Бирмингем ја запиша четвртата последователна победа во сите натпреварувања се наоѓа на 6. место во Премиер лигата со 41 бод, додека Астон вила е место погоре со 46 бода.

Лидер е Ливерпул со 54 бода пред Манчестер сити и Арсенал кои собраа по 52.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....