Барселона го отстрани Алвеш од списокот на клупски легенди

Шпанскиот фудбалски великан Барселона го избриша Дани Алвеш од листата клупски легенди.Бразилецот неодамна доби затворска казна поради силување девојка во еден ноќен клуб во Барселона.

Алвеш кој е и поранешниот фудбалер на бразилската репрезентација беше прогласен за виновен за силување и осуден на 4,5 години затвор. Адвокатите на фудбалерот ја обжалија одлуката.

На списокот на легенди на Барселона се наоѓаат 102 играчи кои играле за клубот во различни периоди од неговото основање. Во согласност со презумпцијата на невиност, Каталонците го отстранија Алвеш од статусот легенда дури по официјалното објавување на пресудата.

Дани Алвеш играше за Барселона од 2008 до 2016 година и од 2021 до 2022 година. Вкупно, тој забележа 408 настапи за каталонскиот клуб и освои 23 трофеи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...