Наполи подготвен да му понуди голема понуда на Конте

Наполи е подготвен да му понуди на Антонио Конте договор со плата од осум милиони евра годишно за тој да се согласи да го води тимот, пренесува „Goal“.Претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис верува дека италијанскиот стручњак е способен да ги врати наполитанците на водечка позиција во Серија А. Тој е исто така подготвен да му даде на Конте широки овластувања во управувањето со трансфер политиката на Наполи и да му дозволи да назначи нов спортски директор.

Последната работа на Конте беше во Тотенхем, кој го напушти во март 2023 година. Тој беше тренер и на Интер, Челзи, Јувентус, Аталанта и други тимови. Под негово водство клубот од Торино стана трикратен шампион на Италија.

Во моментов Наполи е на 8. место во поредокот во Серија А. Тимот на 30 натпревари има освоено 45 бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...