Погба ја обжали четиригодишната суспензија

Светскиот фудбалски првак со репрезентацијата на Франција од Мундијалот во 2018 година, Пол Погба, поднесе жалба до Судот за спортска арбитража (CAS) на четиригодишната суспензија која му беше изречена поради кршење на антидопинг правилата.„Пол Погба поднесе жалба на одлуката на Националната антидопинг организација на Италија. Во моментов нема други информации“, соопшти денеска највисокиот спортски суд со седиште во Лозана.

На 29 февруари, францускиот фудбалер од средниот ред на Јувентус, Погба, доби четиригодишна суспензија поради прекршување на антидопинг правилата.

Првиот допинг тест на Погба на 20 август лани по првенствениот дуел меѓу Јувентус и Удинезе, кој Французинот го проследи од клупата за резерви, покажа зголемено ниво на тестостерон во крвта, а на 6 октомври и вториот допинг тест, исто така, беше позитивен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...