ПСЖ и Барселона одбија да комуницираат со ТВ канал поради навредлив коментар за Јамал

ПСЖ и Барселона решија да не даваат интервју за шпанскиот ТВ канал „Мовистар“ поради навредлива фраза упатена до каталонскиот крилен напаѓач Ламин Јамал.

Автор на несреќната шега беше експертот на каналот и поранешен помошник на Диего Симеоне во Атлетико Мадрид, Герман Бургос. Тој рече дека 16-годишниот Шпанец може да заработи дополнителни пари како уличен жонглер доколку неговата кариера не успее.

- Ако не успее во фудбалот, ќе заврши на семафор, рече Бургос, додека Јамал во позадина жоглираше.

Во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите, шпанскиот клуб победи во Париз со резултат 3:2.

Јамал оваа сезона одигра 41 натпревар за Барса, постигна шест гола и креира седум асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...