Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Тренерот на Барселона Чави го сподели своето мислење за неговото заминување од клубот.

- Сакав да останам, но ми рекоа дека не можам. Изгледа уште од првиот ден се што кажав предизвика земјотрес. Навистина не знам зошто, ги цитира новинарот Фабрицио Романо зборовите на Чави.

На 24 мај Барселона објави дека 44-годишниот Чави ќе ја напушти функцијата. Се очекува неговото место да го заземе германскиот специјалист Ханс Флик.

Каталонците го освоија второто место во шпанското првенство со 85 бодови. Заостатокот од Реал Мадрид беше 10 бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...