Покетино подготвен повторно да работи

Неодамна отпуштен од Челси, Маурисио Покетино призна дека е подготвен повторно да започне со работа што е можно поскоро. Тој е склон да слуша предлози и чека нов предизвик.-Полн сум со енергија и мислам дека добро ја завршивме сезоната. Сега чекам да видам што ќе се случи. Во фудбалот никогаш не се знае што ќе се случи - денес нема ништо, а утре може да има друга можност. Подготвен сум да слушам понуди, призна Покетино.

Во последните денови низ англиските медиуми кружат информации за средба на аргентинскиот стручњак и шефот на Манчестер Јунајтед, Сер Џим Ретклиф.

Сепак, во моментов тоа не е потврдено и нема ништо конкретно околу негова преселба на „Олд Трафорд“Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Шетаат две нули по пат и здогледу-
ваат една осмица.
-Види ја,сељанка,врзала каиш!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1818.- Францускиот научник Рене Лаенек во Париз,...
1874.- Умре Јонас Ангстрем, шведски физичар и...
1905.- Во Париз е роден Жан Пол Сартр, француски...
1935.- Во Париз (од 21 до 25 јуни) е одржан...