Селекторот на Хрватска: Модриќ не е среќен во Реал Мадрид

Селекторот на Хрватска - Златко Далиќ, даде интересно признание, наведувајќи дека ѕвездата на тимот, Лука Модриќ не се чувствува особено среќен во Реал Мадрид поради малата минутажа што ја добива.

Договорот на Хрватот со „кралскиот клуб“ истекува, но според последните информации тој ќе остане на „Сантијаго Бернабеу“ уште една сезона. Сепак, за ова Модриќ ќе мора значително да ја намали платата.

-Колку што знам, Лука не е задоволен од фактот што добива 15 или 20 минути на теренот. Тој сака да игра што е можно повеќе. Можеби е малку чудно за 38-годишен играч да сака толку многу да игра, но Модриќ е во многу добра физичка форма и има потреба од натпревари. Колку повеќе игра, толку е подобар Лука. Тоа го покажува и во Реал Мадрид, изјави Златко Далиќ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...