Хумелс ќе го напушти Дортмунд

Триесет и пет-годишниот централен дефанзивец на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс ќе го напушти тимот по истекот на неговиот договор, што и официјално ќе се случи на крајот на овој месец. Причината е скандал со селекторот Един Терзиќ

Неговата одлука не се промени ниту откако стана јасно дека Терзиќ и Борусија ќе ја прекинат соработката.

Претходно во медиумите се појави информација дека Терзиќ е крајно незадоволен од коментарите на Хумелс, кој во пресрет на финалето на Лигата на шампионите со Реал Мадрид, загубено од „жолто-црните“ со 0:2, го критикуваше тренерот за срамното петтото место, на кое тимот заврши во Бундеслигата.

Во моментов се шпекулира дека Хумелс може да се пресели во италијанската Серија А каде ќе го носи дресот на Милан или Рома.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...