Мусијала за Јамал: На 16-годишна возраст не можев да тренирам со прв тим, а тој игра на ЕП

Германскиот репрезентативец Џамал ​​Мусијала е импресиониран од квалитетите на младиот шпански фудбалер Ламин Јамал.- Да се ​​игра на ова ниво на 16 години е едноставно неверојатно! На 16 години ги немав потребните физички квалитети за да тренирам со професионалци, но тој е способен постојано да игра на ова ниво. Одлично е да се види ова!

Шпанија има многу вредни играчи за тимот кои создаваат опасност, било да е тоа Нико Вилијамс, Ламин Јамал, Педри... Сите тие се способни сами да го решат исходот на натпреварот.

Но, имаме и ние силни играчи, затоа веруваме во себе, изјави германскиот играч за врска пред четвртфиналниот натпревар со Шпанците.

Натпреварот Шпанија – Германија од четвртфиналето на Евро 2024 е закажан за утре во 18 часот во Штутгарт.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...