БиБиСи со став за исмејувањето на Роналдо

Британски Би-Би-Си објави објаснување за исмејувањето на португалската ѕвезда Кристијано Роналдо за време на осминафиналето на УЕФА ЕУРО 2024 против Словенија, кога Јан Облак му го одбрани пеналот на напаѓачот.На телевизорот блесна „Мистиано Пеналдо“, шега за ударот од место на Роналдо, кој го забележаа внимателни навивачи, кои го изразија своето незадоволство.

-Насловот беше само игра со зборови, што сме го правеле многу пати во анализата на графиките на програмата „Меч на денот“. Немавме намера да го навредиме Кристијано Роналдо, објави Би-Би-Си.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...