Не можам да спијам од проблеми

Италијанецот се обидува да ја реши енигмата поради што Челзи одеднаш почна да игра лошо?

Менаџерот на Челзи Карло Анчелоти изјави дека не може да спие по серијата лоши резултати на неговиот тим и ги повикува своите играчи да се разбудат. "Сините" освоија само 2 од последните 12 бода во Премиер лигата.

Следува мечот против Марсеј во Лигата на Шампионите пред многу важните натпревари во домашното првенство. Клубот од западен Лондон, ќе има три меча со Тотенхем , Манчестер Јунајтед и Арсенал во следните три кола. Овие натпревари ќе можат да ја одредат судбината на клубот како и на самиот менаџер. Последната низа на Челзи е најлоша во последните десет години, а Анчелоти смета дека работата му е безбедна.

"Не ме загрижува работата. Загрижен сум само како да играме подобро и да имаме подобри резултати. Не е одлуката на мене за мојата работа и затоа не чувствувам притисок поради тоа" изјави Италијанецот околу евентуалниот отказ кој може да го заработи и се сврте кон ремито со Евертон во саботата.

"Не покажавме голема желба во второто полувреме. Беше лошо и морам да сфатам што се случи. Ова е нашата најлоша серија во последните десет години и мислам дека е време да се пробудиме. Мораме посилно да работиме и да почнеме да ја играме нашата игра" заклучи разочараниот Анчелоти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...