Сеуште е рано за Звезда

Роберт Просинечки изјави дека нема ништо против да биде тренер на Црвена Звезда и дека многу е заинтересиран за таа улога, но сепак не сега, бидејќи во моментов сеуште има договор со Фудбалскиот сојуз на Хрватска.

"Би можел да се докажам и како тренер, бидејќи играв фудбал на највисоко ниво и учев од најдобрите тренери, но приказните за моето доаѓање во Звезда за тоа мислам дека е многу рано. Во Белград бев да се видам со моите стари пријатели и ниту спомнавме за можноста за преземање на Звезда" изјави Просинечки.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...